SON KORSAN OYUN KURALLARI & CEZA SİSTEMİ

Oyuncular, oyuna ekledikleri içeriklerden sorumludur. Bu sorumluluk, oyuncunun oyuna içerik ekleyebileceği veya düzenleyebileceği her durum için geçerlidir.

Oyuncular diğer oyuncuların huzurunu bozabilecek tüm kural dışı davranışlardan kaçınmalıdır. Aksi takdirde uygulanacak cezalara dair detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

 

 

CEZA SİSTEMİ

 1. Uyarı Cezaları

            Ceza süresi: 30 dakika

 

  1. Chat Filtreleme

Sistemimizde bulunan yasaklı kelimelerden birisi veya anlamsız bir karakter topluluğu kullanıldığında filtreleme sistemimize takılacak ve sistem tarafından otomatik ceza uygulanacaktır. Suistimali önlemek adına filtrelenen kelimeler paylaşılmamaktadır.

  1. Flood / Anlamsız karakter kullanımı ve seviyesiz konuşma

Oyun sohbetinde aynı karakterlerin/kelimelerin veya amaçsız yazıların defalarca tekrarlanması, alt alta yazılması veya seviyesiz konuşulması durumunda ceza uygulanır.

 

 1. Hafif Cezalar

1. İhlal: 12 saat
2. İhlal: 1 gün
3. İhlal: 2 gün
4. İhlal: 4 gün
5 ve üstü ihlallerde: 8 gün

           

  1. Reklam yapmak

Başka bir oyunun, sitenin, ürünün vb. hakkında konuşulması veya bunların tanıtılarak reklamının yapılması ceza sebebidir.

  1. Hakaret, küfür ve argo
  2. Siyasi içerikler
  3. Kişisel Bilgi Paylaşımında bulunmak

Oyunun genel sohbetinde oyuncuların kendi kişisel bilgilerini paylaşmaları, başka oyuncuların kişisel bilgilerini ifşa etmeleri ve diğer oyunculardan kişisel bilgi (adres, telefon vb.) talebinde  bulunmaları yasaktır.

 

 1. Ağır Cezalar

Ceza süresi: 15 gün

 

  1. Ailevi ve dini değerlere küfür/hakaret
  2. Gerçek hayata yönelik tehdit

Bir oyuncunun gerçek hayatına yönelik yapılabilecek her türlü tehdit ve şantaj ceza sebebidir.

 

 1. Provokasyon Cezaları

1. İhlal: 45 gün

2. İhlal: Hesap kapama

 

  1. Provokasyon

Diğer oyuncuları oyuna, oyun yönetimine veya oyun görevlilerine, kişiye, gruba, kuruluşa veya devlete karşı kışkırtıcı, oyuncuları oyundan soğutacak veya oyunu zedeleyecek her türlü konuşmada bu ceza uygulanır.

 

 1. Hesap kapama Cezaları

İhlal cezası: Hesap kapama

 

  1. Farklı kimliğe bürünme

Oyuncuların kendilerini herhangi bir Son Korsan çalışanı, yöneticisi ya da yakını gibi tanıtması veya diğer oyuncuların kimliğine bürünerek oyuncuları kandırmaya yönelik davranışta bulunması yasaktır.

  1. Kurallara aykırı kullanıcı/filo ismi veya filo metni

Oyunda kullanıcı ismi, filo ismi, filo metni gibi kullanıcı kontrolündeki içeriklerde; oyuncuların şirketi veya yöneticileri taklit edici kullanıcı ismi kullanması yasaktır. Oyunda kullanıcının belirleyebildiği isimler herhangi bir şekilde küfür, hakaret veya aşağılayıcı ifade içermemeli ve bu isimlerde siyasi içerik kullanılmamalıdır.

  1. Hesap alım-satımı veya hesap devri

Hesap alım-satımının veya devrinin tespiti halinde cezai yaptırım uygulanır.

  1. Irkçılık, ayrılıkçılık
  2. Pornografik veya illegal içerik
  3. Oyun hatalarını suistimal ve haksız kazanç

Oyuncuların herhangi bir oyun açığını veya hatasını yönetime bildirmeden kasten kullanmaları, bu açıkları ve hataları suistimal ederek haksız kazanç sağlamaları durumunda hesapları kapatılacaktır. Bilinen herhangi bir oyun açığının veya hatasının derhal oyun yönetimine bildirilmesi gerekir.

  1. Yardımcı program/bot kullanımı ve hesap hackleme

Oyunda bot veya yardımcı program kullanılması ve hesap hackleme işlemleri kesinlikle yasaktır.

  1. Alınan sanal maddelerin (elmas) iadesi

Bir hesaptan elmas alımı sonrasında elmaslar yüklendiği halde herhangi bir zamanda iade işlemi yapıldığı tespit edilirse hesap kapatılır. Bu durumda hesabı açtırabilmek için önce borcunuzu ödemeniz gerekir.

  1. Çoklu hesap kullanımı

Oyun etkinlik ve hediyelerini kötüye kullanma ve bunlardan haksız kazanç elde amacı ile oluşturulmuş hesaplar kapatılacaktır.

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Son Korsan Adminleri CONSALA şirketinin çalışanlarıdır. Adminlerin hiçbir oyuncu ile yakınlıkları yoktur.

Aksi belirtilmedikçe burda yazılı kurallar oyunun yer aldığı tüm platformlarda ve sosyal medya hesaplarında geçerlidir.

Burada yazılı olmayan durumlarda admin kendi inisiyatifini kullanabilir.

Kuralların güncellenmesi durumunda Facebook sayfasında duyuru yapılacaktır. Oyuncu bu duyuruları takip etmekle yükümlüdür.

Herhangi bir kural ihlali söz konusu olduğunda, tek başvuru merciniz destek ekibidir. Oyuncular, iddia ve açıklamalarını, oyun içinden Menü/Ayarlar sekmesi üzerinden destek sistemini kullanarak destek ekibine gönderebilirler.

Daha detaylı bilgi için: Hizmet Sözleşmesi